Kontakta oss
Företaget
Köpinformation
Frakt 59 kr upp till 20 kg

ÖVRIGT ÖVERSKOTT & OUTLET »    Utförsäljning & Erbjudande »    Hoppes Boresnake Kulgevär Kaliber 7mm .270-284

Hoppes Boresnake Kulgevär Kaliber 7mm .270-284

Artnr: 100110-270
Original artnr:
Lagerstatus: Finns i lager

220 kr

st
Klarna

PRODUKTBESKRIVNING

Hoppes Boresnake har blivit ett mycket populärt vapenrengörings-redskap då det är ett av de snabbaste och enklaste sätten att rengöra pipan på vapnet sett genom åren.

Med ett par drag genom loppet så har man en skinande ren pipa. Genom att tillsätta vapenolja på den bakre änden har man då även korrosionsskyddat pipan. Är dessutom smidig och lätt att ha med i fält. Tvättas för hand eller i tvättmaskin.

Detta är den tidigare modellen som inte har förvaringsasken.

Färgen och diameter varierar beroende på kaliber.

Har tidigare kostat 295 kr

 

Hoppes Boresnake Kulgevär Kaliber 7mm .270-284
Art. nr. 403011
Slutstycksknopp Svart Gummi
70 kr
Slutstycksknopp eller slutstyckskula för repeterhandtaget till ditt gevär. Gör det enklare att repetera och mantla om med ditt gevär. Tillverkad i Gummi och är en universalmodell som passar de flesta jaktgevär.
Art. nr. LF-98000-H1640-A
Hogue Stock Anpassad Husqvarna 1640 Alu
4675 kr
Houge Stock som är anpassad för Husqvarna 1640 modell med Aluminium underbeslag. Med denna kolv får ditt vapen en helt ny ergonomi och greppvänlig yta. Enkel att montera.
Art. nr. DI-22550
Kulfångare Luftgevär Standard
129 kr
Kulfång för luftvapen, avsett för standard 14x14 cm måltavlor. Stabil och och hållbar konstruktion.
Art. nr. 901021
Alspån Med Enris
69 kr
Svensktillverkad Alspån med inblandning av 10% enrishack. Perfekt för fisk och köttrökning.
Art. nr. ST-127941
Ryggsäck Ripjakt 35L
800 kr
Prisvärd och anpassad klassisk jaktryggsäck för ripjakten på fjället.
Art. nr. ST-29880
Fällkniv Hagelpatron
99 kr
En rolig och fungerande fällkniv för den jaktintresserade. Lika skaft som liknar en kaliber 12 hagelpatron.
Art. nr. 902390
Renskinn Soltorkade Utomhusbruk
900 kr
Prisvärda renskinn för användning utomhus. Soltorkade.
Art. nr. DI-AN-3115
Suprasel Nitritsalt 2,5 Kg
149 kr
Nitritsalt, salt med 0,6% Nitrit. För att torka kött och röka kött. Salt med Nitrit används av charkindustrin vid förädling av nöt och viltkött.
Startsida
Art. nr. DI-905450
Roster Grillplats Utomhus
389 kr
Roster för att ha på utegrillplatsen. Ger bättre förbränning och minskar röken.
Startsida
Art. nr. DI-223510
Skjutmål Djurfigurer Luftgevär
99 kr
Djurfigurer för luftgevär. Ställ upp de på rad och träna eller tävla med vänner och bekanta. Ett roligt och billigt nöje.
Startsida
Art. nr. DI-223110
Skyttemål .22 LR Självmarkerande
479 kr
Självmarkerande skyttemål för .22 LR pistol och gevär.
Startsida
Art. nr. DI-VOSR30
Fäste Eftersökslampa Kikarsikte
149 kr
Här har du ett ringfäste som kan anpassas för att monteras på både 1 tum och 30 mm kikarsikte. Ringfästet har en Weaver eller Picatinnyskena som sen kan användas för att montera eftersökslampa eller kamera.
Startsida
Art. nr. DI-410250
Benstöd QD 22-28 cm Bi-Pod
750 kr
Benstöd i standardutförande med ställbar längd från 22 till 28 cm. För montering på skena.
Startsida
Art. nr. ST-711002
Grillgaller Eldstad Mediumstor
350 kr
Grillgaller med utfällbara ben för eldstaden, medium.
Startsida
Art. nr. ST-675025
Grey Oak Klickpatron 2 Pack Hagelgevär Kal 12 Metall
159 kr
Klickpatroner för hagelgevär i kaliber 12 Bra för skytteträning och som skonsam avlastning av gevärets slagstift.
Startsida
Art. nr. DI-401550
Vapenrem Camo Neoprene Standard
159 kr
Stabil och smidig Vapenrem i Camo Neoprene. Remmar i nylon. Enkel att montera och ta bort. En fin och praktisk gevärsrem till ett mycket bra pris.